VÄRVIEKSPERT: millist nõu ja abi küsida?

Remont on praktiline, argine ja aeganõudev asi. Esmalt vaatavad vastu betoon, katusekate, kanalisatsioonitorud, vundament, meeletult tolmu, lammutamine - ei midagi ilusat. Mööbli, aksessuaaride, värvide valimise hetk, millest juba enne kodu ehitama asumist unistasite, tundub lootusetult kaugel. Kahjuks tuleb tõdeda, et kui kätte jõuab kodu sisustamise etapp, ollakse lõputust ehitamisest juba nii väsinud ja kurnatud, et värvide valimine kipub tagaplaanile jääma.

Selliseid kliente on palju. Tihtipeale on neil kaasas sisekujundaja nõuanded, mis on koos mõne joonisega kaasa tulnud, kuid koostöö ei sujunud eriti hästi, raha ei olnud piisavalt või oli soov kasutada enda nägemust, mis muudab interjööri planeerimise taaskord keerukaks.

Enamik inimestest tunneb end värvi toonide, värvi läike, tapeetide või muude seinakatete valimisel üsna sarnaselt. Tundub, justkui on see lihtsalt värv ja tapeet, kuid see pole nii lihtne. Millise firma värv, matt või läikiv, kas ka tapeet? Ja värvid: kas valida ühtlane toon, mis kulgeb kogu majas, või on iga tuba erinev? Kuidas siis ometi otsustada?

SEINAKUNST värviekspert Mindaugas Komskis mõistab tekkivat segadust väga hästi. Mindaugas Komskise sõnul on väga lihtne valida värv ühele toale, kuid kombineerida omavahel värvid, millele tugineb üldine interjöör, nõuab teadmisi, tunnetamist, süvenemist.

 

Värviekspert aitab valida mitte ainult värve, vaid ka õiged värvikombinatsioonid, mis tagavad ilusa interjööri kodus

 

Värvieksperdi teenus on ainulaadne Eestis. Värvieksperdi nõustamise hulka kuuluvad kodud, kontor, kauplused, hotellid, restoranid, spaad, apartemendid, kui soovite vaid ka eraldi ruum. Individuaalne värvivalik on kõige paremini nähtav ja tuntav eramute interjööri loomisel. Selle põhjuseks on asjaolu, et värvide, mustrite ja läike valimisel ning kombineerimisel puuduvad sageli vajalikud teadmised, aeg, pädevus ja enesekindlus oma individuaalsuse visuaalseks edastamiseks, mis peitub küll igas inimeses, kuid seda ei osata väljendada.

Teine põhjus on isiklik tähelepanu inimesele. Peame mõistma üht – maja ehitamine. See on kõigi jaoks väga oluline. Kodu ei seisne mitte ainult selles, kuidas interjöör kodus välja näeb, vaid ka selles, kuidas inimene seal ennast tunneb. Seetõttu on värvieksperdi tähelepanu suunatud inimese heaolutundele.

 

 

Mindaugas Komskis, värviekspert, kelle sõnul tuleb värve valides arvestada ka seda, kus tuba asub, kas põhja või lõuna pool, valgustust, kas seal elavad lapsed, lemmikloomad jne. Värviekspert küsib kliendilt, kuidas ta end hetkel tunneb, mis on tema eluetapp, sest võib-olla eelistaks ta nüüd hoopis teist värvi kui enne. Kas ta eelistab rahulikku, õrna interjööri või on tema jaoks praegu oluline tugev ja julge interjöör?

Sageli luuakse interjöör ilma inimese isiksust arvestamata ning tundmata empaatiat teise inimese vastu, mõeldakse ainult võimalikult ohutu värvi variant. Sageli leiame erinevates kodudes sarnase sisekujunduse, kuigi selle on loonud sisekujundajad. Selle põhjuseks on vähene tähelepanu kliendile ja sellele kuidas inimene ennast tegelikult oma kodus tunda tahab. Ennekõike soovivad kodus olevad inimesed puhata, lõõgastuda, olla nemad ise, viibida koos perega. SEINAKUNST värvieksperdi arvates surub mulje avaldamise eesmärgil kujundatud interjöör alla kõik tunded.

 

Korralikult valitud värvid loovad elava interjööri

 

Mindaugas Komskise sõnul mõjutavad toonid suurel määral inimese heaolu ja tuju, kuid sisekujundamise ajal on värvide valimine paljudele keeruline ülesanne. Siinkohal tuleb värviekspert nõuga appi. Täpsed küsimused aitavad soove mõista. Pöörake tähelepanu ruumi valgusele ja eesmärgile, mis annavad infot, milline värv on sobilik köögile ning milline elutoale. Lisaks saate väga praktilist nõu, kuidas valmistada seina ette värvimiseks, kuidas värvida nurki, kus kohtuvad kaks erinevat värvi, kas köögimööblit saab värskendada värviga jne.

Mindaugas Komskis valis välja erinevad ruumi kujundamise variandid.

 

Kui seinad on kaetud õiget tooni värviga, siis võib asuda valima mööblit ja aksessuaare. Kindlasti ei tohiks interjööri ja selles olevaid esemeid kujundada vaid külalistele esitlemise eesmärgil. Sellises kodus ei ole võimalik end hästi tunda. Interjöör peab olema peen, harmooniline, avanema tervikuna, mitte paistma silma vaid teatud aksessuaaride poolest. Kui värvid on õigesti valitud, tulevad ruumis olevad esemed esile ja interjöör muutub elavaks, sest kõik selles olev on omavahel ühendatud. Selliseid näiteid on palju, kus interjööris on kõik korrektselt paigutatud, kuid selline sisekujundus on elutu, seal puudub isikupära.

 

Soovitud tulemuse korral ärge varjake rõõmu

 

SEINAKUNST värviekspert annab nõu e-kirja teel. Arutame ning selgitame koos välja, millist värvi valida. Klient ise ei pruugi märgatagi, et rahulikult läbimõeldud ja kiirustamata värvivalikust saab hiljem väga nauditav looming. Enam ei tundu see üks paljudest tüütutest otsustest, mida remondiga seoses on vaja vastu võtta. Värvieksperdiga konsulteerimine ei tekita tunnet, et keegi üritaks värvi valimisel otsust muuta või ümber veenda. Värvieksperdi nõuanded on abiks otsustamisel ning keskendutakse kliendi isiksusele ja soovide täpsustamisele.

Mindaugas Komskis valis kõik väikese korteri seina- ja laevärvid.

 

Mindaugas Komskis ütleb, et konsultatsiooni lõppedes tunnevad kliendid kergendust ning näeb nende näol naeratust ning kuuleb sõnu: Suur tänu, et aitasid selleni jõuda. Tunnen, et oleme teinud suurepärased valikud. Kui värvimine on alanud, laekub klientidelt eufoorilist tagasisidet, sest tulemust ei pea enam ette kujutama, vaid värvimise käigus näevad kliendid ise kuidas valitud värvid kodus mõjuvad. Ainult tõeliselt kvaliteetne värv saab paljastada värvi tegeliku ilu, sügavuse, peensuse ja kirjeldamatu valguse mängu. Ehkki kliendid kuulsid infot tippklassi värvi omaduste kohta värvieksperdilt, siis nüüd kinnitab seda tulemus ise. Kui see on kliendi esimene kokkupuude kvaliteetsete värvitootjatega nagu Little Greene või Farrow & Ball, on tulemus üllatav. Mida värviekspert Mindaugas Komskis kliendile varem tõeliste värvide ilust ja mõjust rääkis, saab peagi tuntavaks kogemuseks. Hoolimata sellest, et nad seisavad endiselt värvikarpide vahel, paljastel põrandatel, seintest välja ulatuvate juhtmetega.

Kas sa ei leidnud otsitavat?

Saada meile lühike päring oma soovi või küsimusega ning võtame sinuga ühendust. Hangi rohkem infot meie toodete, pakkumiste ja tööriistade kohta. Vormi täitmiseks klõpsa siin.