Lincrusta mustriga seinakatted

Lincrusta seinakate on ainulaadne, luksuslik, originaalne ja ajatu materjal siseviimistluseks. 

 

Silmapaistvad seinakatted kaunistavad erinevaid klassikalisi interjööre Titanicu laevast Valge Majani ning lisavad efekti ka kaasaegses sisekujunduses.

 

Lincrusta seinakatted on Suurbritannias kõrgelt hinnatud nii kvaliteedi kui ka ajatu ilu poolest. Laia tootevaliku leiad e-poest Seinakunst. Mille poolest on Lincrusta nii eriline?

 

Seinakatete lugu sai alguse 1877. aastal, kui Frederick Walton täiustas oluliselt linoleumi ning esitles seda seinakattena. Toode saavutas kohe edu nii Suurbritannias, Ameerika Ühendriikides kui ka teistes maades. Lincrusta seinakatted on 19. sajandist kuni tänapäevani populaarsed oma erakordse ilu, praktilisuse ja kauakestvuse tõttu. 

 

Täiesti naturaalsed tooted on valmistatud linaseemneõlist, pulbriks jahvatatud puidust ja paberist. Seinakatted valmistatakse ka tänapäeval vanade meetoditega: kindel muster pressitakse neile rullide vahel. Seejärel kontrollitakse hoolikalt iga rulli kvaliteeti. 

 

Lincrusta luksuslikud tooted aitavad luua meeldejäävat efekti, mida saab nautida pikka aega. Need sobivad suurepäraselt hotellidesse, baaridesse, restoranidesse, banketisaalidesse, ooteruumidesse, eramajadesse, apartementidesse ja korteritesse. 

 

Üle 100 aasta vana seinaviimistlus on populaarne valik ka kaasaegses sisekujunduses. Mitmekesised mustrid on inspireeritud nii klassikast ja antiikajast, loodusest ja teatud ajastutest kui ka kaasaja esteetikast. Need sobivad nii klassikalise interjööri elavdamiseks kui ka kaasaegseks sisekujunduseks.

 

Tõeliselt praktiline valik seinaviimistluseks. Lincrusta seinakatted on väga veekindlad ning neid saab puhastada tavalise puhta vee või seebiveega. Samuti kaitseb Lincrusta seinu kahjustuste eest (sest kõigepealt saab kahjustada värvikiht, mitte sein) ja muutub aja jooksul üha kõvemaks - on olemas mitmeid näiteid majadest, kus see seinakate on vastu pidanud koguni terve sajandi. 

 

Need seinakatted on erakordselt ilusad nii oma meeldejäävate mustrite kui ka muude omaduste poolest. Lincrusta pakub laia valikut võimalusi koduomaniku isikliku maitse, visiooni ja lemmikvärvide esitlemiseks ning kontrastide ja ideaalse harmoonia loomiseks. Värvid, toonid ja meistri professionaalsed oskused aitavad kujundada interjööri Lincrusta abil lõõgastavaks neutraalsete värvide oaasiks, moodsaks ja säravaks või pööraselt ekstravagantseks. Lase kujutlusvõime vabaks. 

 

Kuigi enamasti on Lincrusta kasutusel seinakattena, kasutatakse seda edukalt ka eksklusiivseks laeviimistluseks. Praktilisuse tõttu sobib see vannitoa seinakatteks, köögi seinaviimistluseks ning teistesse erineva otstarbega ruumidesse.

 

Lincrusta tootevalikus on järgmised tooted:

  • seinakatted (või laekatted),
  • laiad bordüürid (inglise keeles „frieze“) lae serva,
  • kitsamad bordüürid (inglise keeles „border“) seintele,
  • Dado paneelid seina keskosale. 

 

Viimistlus

 

Pane tähele, et ühtki nimetatud toodet ei tohiks pärast ostmist väga pikalt ladustada, kuna neil on kindel säilivusaeg. Interjööri kaunistamiseks Lincrusta seinakatetega on vajalikud järgmised sammud: 

  • paigaldus – toode liimitakse seinale või lakke spetsiaalse liimiga,
  • viimistlus – ühe või mitme värvitooni ja/või viimistlusstiiliga.

 

Viimistluse osa pakub ammendamatuid võimalusi individuaalsete eelistuste ja loomingulisuse väljendamiseks. Pinna võib katta ühe värvitooniga või kasutada mustrite esiletõstmiseks kontraste. Samuti saab erinevate värvidega rõhutada pisikesi detaile või valida meelepärane pinna stiil: läikiv, metalne, vananäoline, erksalt või pehmelt esile tõstetud mustriga, matt jne. 

 

Lincrusta katetega seinaviimistlus nõuab vilumust ja erikoolitust, seega soovitame paigaldus- ja viimistlustööd usaldada vastavatele professionaalidele. 

 

Kuna Lincrusta seinakatteid ei saa pikalt ladustada, palun võta hinnapakkumise saamiseks ühendust Seinakunsti klienditoega. 

 

Loe...

Kas sa ei leidnud otsitavat?

Saada meile lühike päring oma soovi või küsimusega ning võtame sinuga ühendust. Hangi rohkem infot meie toodete, pakkumiste ja tööriistade kohta. Vormi täitmiseks klõpsa siin.