TAPEEDID ja SISUSTUS: kuidas valida õige tapeet?

Metalse läikega tapeet – mängib valgusega

Hõbedaste detailide ja metalse läikega tapeedid on modernsed ja ei ole enam paljude jaoks uudis. Sellised tapeedid sobivad suurepäraselt modernsesse interjööri, samuti on need heaks kompromissiks koju, kus valitsevad eriarvamused: tapeedi poolt ja vastu. Tänu sellisele tapeedile omandab klassikaline interjöör kaasaegse sära ja rõhutab head maitset ning kaasaegsete trendide tundmist. Kaasaegsetel metalse läikega tapeetidel on samuti omad uuendused, nt uued mustrid, mis võivad üllatada ootamatu kombinatsiooniga. Need mõjuvad suurepäraselt hämaramates ruumides, näiteks põhjapoolsetes tubades või koridoris, kuna läikivad detailid haaravad kinni igast valgusallikast ja peegeldavad seda suurepäraselt. Hämar ruum ei tundu enam sünge, vaid pigem salapärane, intrigeeriv ja kaunis.

Heaks näiteks on Suurbritannia ettevõtte Farrow & Ball tapeet “Bumble Bee” läikivate mesilastega. Seda tapeeti on kasutatud vannitoa sisekujundamisel. Läikiv mesilane dikteerib ruumi tooni ja kirkust ning lisab luksuslikkust. Tapeet vannitoas – ja ruum näeb kohe teistmoodi välja.


Erinevate värvide, kuid sama mustri ootamatu kombinatsioon

Eestis ei ole niisugune ebatavaline lähenemine - erinevate toonidega ent sama mustriga tapeet ühes ruumis - eriti levinud. Mõne jaoks tundub selline sisekujundus ootamatu, teise jaoks – ebahuvitav, kuid selline kombinatsioon mõjub alati läbimõeldult. Erinevad toonid annavad samale mustrile erineva meeleolu. Heledam ja kergem toon valitakse tavaliselt seina ülemisele osale. Alumine osa on tumedam ja raskem ning eraldatud puidust liistuga. Muide, liistud on Briti interjööris väga levinud ning sellest viimistlusmeetodist on saanud ajatu klassika. Sama mustriga ent erinevate toonidega tapeedid mõjuvad väga ootamatult, sest tumedam näib justkui ruumi maandavat, luues stabiilsust ja püsivust.

Tõsi, võimalik on ka vastupidine lahendus nagu sellel fotol. See on Briti tootja Little Greene tapeet nimega “Albemarle St.”. Luksuslik damastimuster ja täiesti erinevad toonid toovad ruumi kergust, vähendavad hämarust ning loovad ootamatu efekti.

Väike muster – hubaste seinte loomiseks

Sageli näevad ühte värvi, eriti valge värviga maalitud seinad välja ühtlased, steriilsed ja elutud. Tapeet aitab ruumi tuhmi ilmet vältida. Kui suure või ereda mustriga tapeet ei sümpatiseeri, siis peene mustriga tapeet aitab luua hubasust ja soojust. Näiteks ornamentidega tapeet, milles domineerivad väikesed detailid ja lihtne muster, võib olla suurepärane lastetoa tapeet, elutoa tapeet või magamistoa tapeet. See ei ole rõhuv, vaid armas, justkui pehmendades seinu ja ruumi üldist atmosfääri.

See ornamentidega tapeet nimega “Lattice” pärineb Farrow & Ball kollektsioonist. Lihtne geomeetriline muster ja kaval, optilist illusiooni loov värvimäng toovad ruumi elu ning muudavad selle ilmekamaks.

Klassikalised ja kaasaegsed tapeedid – ilusama ruumi heaks

Kui kodus domineerib klassikaline interjöör, saab seda laiendada kööki, kus on veidi raskem taasluua vana head klassikat. Kuumuse-, niiskuse- ja kulumiskindel tapeet on suurepärane lahendus neile, kes soovivad luua ühtlast tervikut. Isegi sellel fotol, kus on vana mööbel ning 19. sajandist pärinevad põrandaplaadid, kujundab stiili hoopis Farrow & Balli tapeet “Feuille”. Tihedad lehed ja rikkalik sügav värv – tundub, et aeg on peatunud.

Teine näide on Briti tootja Farrow & Ball graatsiline tapeet “Feather Grass”. Ülespoole suunatud, tihe ent avarust rõhutav pilt ning väikesed detailid – see modernne tapeet annab edasi tuules lainetavate heinamaade võlu. See sobib ideaalselt köögi või söögitoa tapeediks. Selles stiilis tapeedid mahendavad kaasaegse disainiga ruumi ja muudavad tõenäoliselt paljude suhtumist tapeeti.

Kas sa ei leidnud otsitavat?

Saada meile lühike päring oma soovi või küsimusega ning võtame sinuga ühendust. Hangi rohkem infot meie toodete, pakkumiste ja tööriistade kohta. Vormi täitmiseks klõpsa siin.