SISEKUJUNDUSIDEED suviste lemmiktoonidega

Palusime oma klientidel jagada nende lemmikuid suviseid toone. Seinakunst.ee värvieksperdid valisid neile toonidele sobivad vasted Farrow & Balli ja Little Greene’i rikkalikest värvipalettidest. Sellised suvised toonid võivad olla sisekujunduse ideedeks kõikidele, kes otsivad inspiratsiooni ümbritsevast loodusest. Koos mõnega tooniga pakume ka põnevaid ideid nende kombineerimiseks. Vaata järele, kas ka sinu lemmik suvine toon on saanud interjööri rakendatava vaste.

Prantsusepärase interjööri austajatele – imeline lavendlitoon

Kui sinu koju võiks sisekujunduse ideena sobida Prantsuse stiil või üks selle kaunemaid sümboleid – lõputu lavendlipõld, siis seda tooni saab edukalt kodus kasutada. Värviekspert Mindaugas Komskis valis lavendlile sobivaks vasteks Little Greene värvi “Pale Lupin 278”. Ära lase end segada tooni nimes sisalduvast sõnast „lupiin“. See värv on pehme ja kahvatusinise tooniga, mis meenutab üht lavendli õitsemise etappidest. “Pale Lupin 278” värviga kujundatud koduinterjöör mõjub hubaselt ja rahulikult, täpselt nagu mälestused imelisest lavendliväljast.

Little Greene värv “Pale Lupin 278”

Värvi “Pale Lupin 278” võib kombineerida järgmiste värvidega: “Inox 224”, “Welcome 109”, “Loft White 222” , “Linen Wash 33”.

Kui on soov luua kontrasti, soovitame kasutada selleks toone “Green Verditer 92” või Smalt 255”.

Kollane loojuv päike – optimistliku interjööri jaoks

Loojuv päike, mis värvib taeva punakasoranžiks, oli meie klientide järgmine lemmik suvine toon. See on klassikaline romantiline vaatepilt, millest ei tüdine kunagi. Kas sisekujunduse inspiratsiooniks sobiksid suvised päikeseloojangu toonid?

Värvisekspert Mindaugas Komskis ütleb, et oma kodu kujundamisel ei ole kujutlusvõimel piire. Little Greene’i värvipaleti värv nimega “Mortlake Yellow 265” on kõige lähemal päikese oranžile toonile. See on väga soe ja meeldivat tooni kuldse alatooniga värv, mis sõltuvalt valgusest avaldub iga kord erinevat moodi.

Värvi “Mortlake Yellow 265” võib kombineerida järgmiste värvidega: “Whitening 41”, “Flint 236”, “Serpentine 233”, “True Taupe 240”, “Sage Green 80”, “Tuscan Red 140”, “Toad 235”.

Little Greene värv “Mortlake Yellow 265”

Tavaline kollane osutus samuti üheks lemmiktooniks. Ja see pole üldse kummaline. Päikesepaisteline suvepäev võib olla paljudes maades tavaline, kuid Eestis teeb see alati õnnelikuks. Optimismi ja head tuju aitavad ergutada kollastes toonides sisekujunduse lahendused.

Little Greene värvikollektsiooni värv “Mister David 47” on väga intensiivne kollane toon, mis meenutab suvesoojust ja eredat päikest. See Prantsuse köökides levinud toon on päikeselises ruumis täiesti hämmastav ning head tuju annus on lihtsalt garanteeritud.

Teine sobilik toon võib olla Farrow & Balli kollektsiooni värv “Babouche 223”. See Maroko tuhvlitest inspireeritud toon on intensiivne kollane, mis mõjub rõõmsameelselt ja pidulikult.

Farrow & Ball värv"Babouche 223"

Taevasinine – mitte ainult lastetuppa

Pilvitu suvetaeva toon on veel üks klassikalisi suvevärve. See ajatu toon seostub paljude jaoks beebipoisi toaga, kuid ei ole mõtet stereotüüpides kinni olla. Seinakunsti värvieksperdi valitud sinine on imeline peen toon, mille varjundid pääsevad eriti hästi mõjule varahommikul. See toon võib anda kodu interjöörile täiesti uue ilme.

Farrow & Ball värv “Borrowed Light 235” on järjekordne kinnitus selle suurepärase värvide ja tapeetide tootja meisterlikkusest. Õrn, rahulik ja tasakaalukas toon sobib väga hästi nii päikeselistesse kui ka vähese valgusega ruumidesse. Niisugust värvi koduinterjöör mõjub nagu rahulik oaas, kuhu ei pääse ükski mure.

Värvi “Borrowed Light 235” sobib kombineerida järgmiste värvidega: “Cook’s Blue 237”, “Hague Blue 30”, “All White 2005”, “Skylight 205”.

Kontrasti loomiseks kombineeri see tooniga “Stiffkey Blue 281”.

Farrow & Ball värv “Borrowed Light 235”

Teine võimalus suvetaeva peegeldamiseks võib olla Little Greene’i toon “Delicate Blue 248”. See õrn ja kergelt läbikumav kerge toon meenutab lina.

Mururoheline toon – nii klassikaline kui ka originaalne

Suve lemmikvärv on paljude jaoks loomulikult mururoheline, mis on silmadele alati meeldiv. Isegi kui rääkida ainult ühest rohelise varjundist, siis sõltuvalt valgustusest ja muudest teguritest mõjub ka mururoheline erinevalt. Mindaugas Komskis soovitab imelist mururohelist tooni, mis muudab koduse interjööri tõeliselt meeldejäävaks ning tõestab, kuidas julgeid sisekujunduse ideid ei maksa karta.

Little Greene’i värvipaleti värv “Puck 298” on rikkalik ja üsna tume, meenutades tihedat metsa või varjulist rohumaad. Esmapilgul vaadates võib olla raske uskuda, et see tähelepanuväärne loodusest inspireeritud toon võib koduseintel nii kaunis olla.

Little Greene värv“Puck 298”

Arbuusipunane ja khaki – kas neile leidub interjööris kohta?

Mahlane arbuus – seda ootamatult hõrku tooni mainis mitu vastajat. Arbuusipunase leiab Little Greene’i värvipaletist ning selle nime “Atomic Red 190” on raske millegagi segamini ajada. See 70ndatel väga populaarne toon jõudis Euroopasse tänu idamaadest tulnud väljarändajatele. Interjööris sobib see eriti hästi sisustuselementide rõhutamiseks.

Little Greene värvipaleti värvid “Atomic Red 190” ja "Brighton 203"

Suvevärvide hulgas nimetati ka khakivarjundit, millele Mindaugas Komskis leidis ka kohe vaste. Selleks on Little Greene’i värv “Invisible Green 56”, mis sobib eriti hästi õues asuvate pindade värvimiseks. See üks tumedamaid rohelisi toone mõjub naturaalselt ja maalähedaselt ning kõlab võrratult kokku päris loodusega.

Roosa ja järvesinine – mitte ainult romantilise interjööri jaoks

Üks klientide lemmikvärve on roosa toon, mis meenutab nii lilleõisi, päikesetõusu kui ka loojuva päikese kujundatud taevast ja maastikku. Seinakunsti värviekspert leidis selle vasteks Little Greene’i tooni “Heat 24”. See intensiivne ja meeldejääv toon sobib hästi erinevate aktsentpindade kujundamiseks. Selles on raskesti määratletavas koguses oranži varjundit, nii et see sobib suurepäraselt kaasaegsesse interjööri.

Järvesinine on üks kaunemaid suvise looduse toone, mistõttu pole üllatav, et see on ka paljude lemmik. Mõeldes järvesinisele tulevad silme ette järvepinnalt peegelduv päikesepaiste, läbipaistev vesi koos kaladega ning järvesügavuse varjud. Tõlgendamisruumi on laialt.

Mindaugas Komskis valis järvesinise illustreerimiseks Little Greene tooni “Brighton 203”. See kaunis ja puhas toon toob interjööri värskust ja avarust. Sinise ja rohelise koosluses sarnaneb see oma olekult nii rahulikule järele kui ka merele. See on suurepärane peen toon kodu kujundamiseks.

Rukkililletoon – mitte ainult Eesti interjööri jaoks

Suvevärvide pärliks on võrratu rukkililletoon, mida ei olegi nii lihtne määratleda. Kas traditsioonilisele viljapõllu taustal õitsevale rukkilillele leidub brittide värvipalettides sobiv vaste?

Farrow & Ball värv "Pitch Blue 220"

Värviekspert valis rukkilillele sobivaks vasteks erakordse Farrow & Ball tooni Pitch Blue 220”. See värv on sõnadega raskesti edasiantava tooniga. See on sinine, kuid sisaldab samas natuke musta pigmenti, mis lisab sügavust, salapära ning erakordset ilu. “Pitch Blue 220” värvitooni muutlik karakter avaldub suurepäraselt valguse käes. Kui väga sarnaneb see rukkilille värviga? Meie jaoks üsnagi, aga sinu?

Kas sa ei leidnud otsitavat?

Saada meile lühike päring oma soovi või küsimusega ning võtame sinuga ühendust. Hangi rohkem infot meie toodete, pakkumiste ja tööriistade kohta. Vormi täitmiseks klõpsa siin.