SISEKUJUNDUSE inspiratsioon Briti sisekujundaja P. Lowe’ kodust

Interjöör ja mood on olnud Pearl Lowe’ huvi ja hobi juba pikka aega. Sisekujundaja tunnistab, et tal on võime märgata unikaalseid, sageli kummalisi vintage stiilis esemeid, mida ta oskab tervikusse põimida. Olgu selleks katkine lühter või 40ndate kleit, Lowe leiab neile interjööris koha.

Interjöör – soov välja näha kõigist erinev

Pearl Lowe elab koos muusik Danny Goffey ja kolme lapsega Lõuna-Inglismaal Somersetis suures 11 magamistoaga majas. Kuningas George’i aegne ajalooline maja näib justkui dikteerivat reegleid, et interjööris peab valitsema tüüpiline klassikaline kujundus koos antiikmööbli, ajatu luksuse ja ajaloolise pärandiga. Sisekujundaja Pearl Lowe’ lähenemine on veidi erinev. „Ma armastan tuhmunud luksust. Asjad, mis on kunagi olnud elegantsed, kuid nüüdseks saanud ajatempli, meeldivad mulle palju rohkem kui uued, ilma ajaloota asjad. Täpselt samal põhjusel jumaldan vintage stiilis riideid. „Miks ma peaksin välja nägema nagu kõik teised?“, küsib Lowe.

Foto – dailymail.co.uk

Pearl Lowe on kujundanud oma väga avaras kodus omanäolise interjööri. Ta on leidnud oksjonitelt, vintage poodidest, antiigipoodidest ja paljudest muudest kohtadest ainulaadseid antiikesemeid, kuid ei ole lasknud neil interjööris domineerivaks muutuda. Eklektiline interjöör – nii võiks defineerida Pearl Lowe’ julgete värvide, mustrite ja eneseväljendusega kodu stiili. Eklektika tema kodus tundub siiski vaoshoitud, tagasihoidlik, originaalne ja maitsekas.

Must tapeet ja peegelplaadid vannitoas

Vannitoa kaunistamiseks on valitud juba mõnda aega kogu maailmas moes olnud lahendus: tapeeditud seinad. Sisekujundaja valitud tapeet pärineb Farrow & Balli kvaliteetsest kollektsioonist. Lootosemustriga tapeet on ilmekas, täis elu ja dramaatilisust ning tõmbab kohe tähelepanu. Pearl Lowe valis kontrastse mustvalge lootosetapeedi, mis rõhutab dramaatilisust veelgi. Kuna see käsitöötapeet on maalitud ehtsate värvidega, siis eristub tapeeditud sein kohe harjumuspärasest ning kõrge kvaliteediga toode mõjub ajaloolises hoones väga loomulikult.

Foto – dailymail.co.uk


Farrow & Balli tapeet „Lotus“ dikteerib vannitoas kasutatavad värvitoonid. Osa seina on dekoreeritud mustade paneelide ja osa peegelplaatidega, avarust lisab valgeks värvitud puitpõrand. Valamu on traditsiooniliste Inglise stiilis segistitega eraldi voolava sooja ja külma veega, selle kõrval lisavad efekti leopardimustriline tugitool ja väike lühter. Ainus erinevat tooni ese on põrandavaip. See on tõeliselt ekstravagantne, harmooniline ja ainulaadne vannituba.

19. sajandi mustriga tapeet tütre magamistuppa

Pearl Lowe’ tütre Daisy magamistoas avaneb järgmine ootamatu sisustuslahendus. Toaseinad on kaetud Little Greene’i kollektsioonist pärineva „Borough High St“ tapeediga ning sein on jagatud kaheks valget värvi liistuga (Inglismaal populaarne sisustuselement). Antud tapeet on 19. sajandist pärineva klassikalise mustriga. Selle gooti stiilis ornamendid tunduvad P. Lowe’ täiskasvanud, ent siiski noore tütre toas esmapilgul ootamatu valikuna. Magamistoa gooti stiili võimendab veelgi massiivne ja tume rauast voodi koos baldahhiiniga.

Foto – dailymail.co.uk

Selles toas on aksessuaare ja värve kasutatud julgelt ja kavalalt: sinine voodikate, luksuslikust materjalist ning gooti mustreid kordavad padjad, voodi kõrval asetsev graatsilise kujuga kuldset värvi kapike ning valge karvane vaip, mida leidub sageli ka kaasaegsetes kodudes. Magamistoa interjöör ei tundu sugugi vana ega sünge, vastupidi, klassikaline on siin meisterlikult kombineeritud kaasaegsega.

Teismelise magamistuba – tema maitse järgi

Tütar Betty magamistoas valitseb hoopis teine stiil. Pearl Lowe tunnistab, et tal ei olnud selle toa kujundamisel palju võimalust kaasa rääkida ning tütar sai loa oma fantaasia rakendamiseks. Magamistoa seintele valis tütar triibulise tapeedi Farrow & Ball tapeedikollektsioonist. Tapeet “Block print stripe” on traditsiooniline, elegantsete joontega triibuline tapeet. Sellise mustriga tapeet on väga meeldejääva klassikalise mustvalge värvikombinatsiooniga, mida on korratud kogu toas vaiba ja teiste sisustuseelementidega. Kõrge ja omanäolise disainiga voodi, mille massiivsust toob valge värv veelgi enam esile, on suurepärane vintage-leid. Toa omanik otsustas kaunistada voodi türkiissinise voodikatte, värviliste lipukeste ning valis selle juurde... virsikuvärvi sametkardinad.

https://www.namai-objektai.lt/tapetai/farrow-ball-tapetai/block-print-stripe-bp-754

Foto – dailymail.co.uk


Kui paljudele see tugevalt eklektiline tuba meeldib, on maitse küsimus, kuid on selge, et sisekujundusmaitse on tütar pärinud emalt. „Miks ma peaks välja nägema nagu kõik teised?“

Originaalne kodu on kujundatud julgelt

Julgus kujundada kodu oma maitse järgi ning eksperimenteerida erinevate ajastute toonide, mustrite, esemete ja aksessuaaridega tuleb igaühest enesest. Eestis võiks niisugust julgust ja suurejoonelist lähenemist sagedamini ette tulla. 19. sajandi mustriga tapeet ning vanemate või vanavanemate aegu meenutav mööbel võiksid vabalt leida koha igaühe kodus. Kui sul on kahtlusi tooni- või mustrikombinatsioonide osas, on Seinakunsti värvieksperdid alati valmis nõuga appi tulema.

Kas sa ei leidnud otsitavat?

Saada meile lühike päring oma soovi või küsimusega ning võtame sinuga ühendust. Hangi rohkem infot meie toodete, pakkumiste ja tööriistade kohta. Vormi täitmiseks klõpsa siin.