ÖKOLOOGILISED VÄRVID: trend või väärtus?

Farrow & Ball alustas ökoloogiliste värvide tootmisega 2010. aastal, Little Greene on ökoloogilisi värve ja tapeete tootnud juba aastaid. Ökoloogiline tähendab antud juhul seda, et värvid ja kõik nende koostisosad on looduslikud, saadud loodusest. Nende hulka kuuluvad nii pigmendid, sidusained kui ka värvi hoiustamiseks mõeldud anumad. Mõlemal ettevõttel on spetsiaalsed sertifikaadid, mis tõendavad, et nende toodetud ökoloogilised värvid sobivad laste mänguasjade ja mööbli ning teiste tervise seisukohalt tundlike ruumide või esemete värvimiseks. Suurbritannias väljastatakse selliseid sertifikaate ainult rangete ja kontrollitud nõuete täitmise korral.

Ökoloogilised värvid tagavad kasutajale, et värvitud pinnad, seinad või esemed hingavad, värvimise ajal ei ole tunda ebameeldivat lõhna, ümbritsevasse keskkonda ei satu kemikaale ning pintsli saab pärast kasutamist puhtaks tavalise seebiveega.

Ökoloogilisus kajastub ka toonides. Farrow & Ball ja Little Greene ökoloogiliste värvide valmistamisel kasutatakse ainult looduslikke pigmente ning pigmendi sisaldus värvis on palju suurem kui tavalistel värvidel – seetõttu on toonid väga sügavad. Värvide sügavus annab kirjeldamatu tulemuse, seda efekti on raske sõnadega kirjeldada. Hea maitse ja stiiliga inimene märkab seda kohe. Kes kohe erinevust ei märka, kogeb seda kindlasti pikemas plaanis, kui valgusega mängivad võrratud toonid loovad kodus meeldivaid emotsioone.

Kaasaegsed ökoloogilised lahendused on praktilised. Farrow & Balli ja Little Greene’i ökoloogilised värvid ei tuhmu ka pikaajalise päikesevalguse mõjul (naturaalsete pigmentide sisalduse tõttu ei tuhmista valgus pinda, vaid neeldub tooni). Seetõttu sobivad need värvid ka valgusküllaste ruumide värvimiseks nagu koridorid, köögid ja vannitoad. Muide, köögi või vannitoa värvimine plaatimise asemel on üks värskeid sisekujundustrende. Isegi õlivärvid on toodetud naturaalsete taimeõlide baasil!

Tõsi, ökoloogilised värvid on kallimad, kuid kõik tõeline ja kvaliteetne püsib nii kodus kui ka elus alati kauem.

Seinakunst – koht, kust avastad oma kodu värvid!

Kas sa ei leidnud otsitavat?

Saada meile lühike päring oma soovi või küsimusega ning võtame sinuga ühendust. Hangi rohkem infot meie toodete, pakkumiste ja tööriistade kohta. Vormi täitmiseks klõpsa siin.