LINCRUSTA – luksus ja esteetika sisekujunduses

Lahendusi jagub. Nüüdsest ei pea nõudliku kliendi ootusi ületavaid lahendusi enam kaugelt otsima. Lincrusta loob lausa vapustavat ilu ja kõrget kvaliteeti, mida on raske sõnadega kirjeldada.

Lincrusta seinakatteid toodetakse Suurbritannias juba 140 aastat. Tegemist on vastupidava ning eriti kvaliteetse tootega, mis on ühtlasi hea näide Seinakunsti maaletoodavast briti pärandist. Seda seinakattematerjali saab kasutada alternatiivina nii värvile kui ka tapeedile, nii kõikide seinte kaunistamiseks kui ka aktsentseina kujundamiseks.

Millest on Lincrusta seinakate valmistatud?

Alates 1877. aastast, mil seda tutvustas britt Frederick Walton, on see seinakate oma olemuselt püsinud muutumatuna ja tootmisel kasutatakse vanu usaldusväärseid meetodeid. Lincrusta seinakattematerjal on toodetud ainult naturaalsetest materjalidest: linaseemneõli, paber ja pulbriks purustatud puit. Pärast materjalide segamist surutakse need kahe rulli vahele, millest üks trükib imelise mustri. Iga toodetud rulli kvaliteeti kontrollitakse enne müügile lubamist põhjalikult.

Lincrusta seinakattematerjal lummab oma mustritega. Imelised taimemotiivid ja pilkupüüdvad pisidetailid, antiigi, art deco ning arts & crafts stiilimõjutused, joonte loominguline mäng, geomeetrilised kujundid ning arhiividest taaselustatud mustrid on vaid osa mitmekesisest valikust. Selline seinakate on muljetavaldav sisekujunduse element nii klassikalises interjööris kui ka modernses interjööris, selle kasutusvõimalused on piiritud.

Pärast sobiva mustri valimist liimitakse Lincrusta seinakate seinale spetsiaalse liimi abil. Seejärel algab seina kujundamine, mis annab sisekujundajale või omanikule lõputuid võimalusi fantaasia ja ideede väljendamiseks.

Värv annab seinakattele elu, energia ja harmoonia ning toob esile detailid. Interjööri dekoreerimisel on võimalik valida ühe või mitme värvi ning sarnaste või kontrastsete toonide vahel. Lisaks tuleb valida värvipinna stiil – läikiv, matt, vanapärane, metalne jne. Need efektid saab esile tuua rulli, käsna või pintsli abil. See töö nõuab meistrisoskusi, seega soovitame selle usaldada spetsialistile.

Sellisel moel seina kujundamine on veel üks võimalus dekoreerimiseks ning rakendada saab kogu loovust, originaalsust, ekstravagantsi ning armastust klassika või modernsuse vastu. Ükskõik, millise sisustusstiili kasuks otsustad – teist samasugust tulemust ei leia.

Jagame veel paari positiivset fakti Lincrusta kohta. Tegemist ei ole mitte ainult fantastiliselt ilusaseinakattega, vaid ka väga praktilise moodusega seina viimistlemiseks. See on vee- ja kulumiskindel ning seda võib puhastada ja hooldada vee ja seebiga. See sobib edukalt erinevate ruumide kaunistamiseks: vannitoad, köögid, fuajeed jne. Lisaks ei kaota see aja jooksul vastupidavust, Suurbritanniast on leitud hooneid, kus see seinakate on säilinud üle saja aasta. See seinakate kaunistas Titanicu seinu, Valget Maja, kuninglikke vankreid, pankurite maju ja Suurbritannia ning Ameerika jõukate inimeste kodusid, kus praegu on avatud isegi muuseume.

Lincrusta seinakate sobib kasutamiseks ka lagede viimistlemisel, mis annab veegi efektsema tulemuse. Lincrusta tootesarjas on veel järgmised tooted:

  • lai bordüür ehk „frieze“ lae serva,
  • kitsam bordüür seinte kaunistamiseks erinevatel kõrgustel,
  • Dado paneel seina keskosale.

See kvaliteetne ja tõhus viimistlusmeetod muudab interjööri isikupärasemaks ja stiilsemaks.

Lincrusta seinakate pakub sisekujundajale suurepärase võimaluse luua silmapaistev interjöör, seetõttu kasutatakse seda sageli ka hotellide, restoranide, kohvikute, apartementide, pankade, kasiinode jms sisekujundusel. Kui soovid oma kodu ise kujundada, võid kindel olla, et Lincrusta toob koju tõelist esteetikat, tõelist pärandit ning tõelist rahulolu. Järgnev foto pärineb sisustusajakirjast.

Kas sa ei leidnud otsitavat?

Saada meile lühike päring oma soovi või küsimusega ning võtame sinuga ühendust. Hangi rohkem infot meie toodete, pakkumiste ja tööriistade kohta. Vormi täitmiseks klõpsa siin.