KODUNE TÖÖTUBA – inspireeriv ja produktiivne ettevõtmine.

Kodus töötavate inimeste arv on viimasel ajal hüppeliselt kasvanud, miljonid töötajad on pidanud karantiini ajal „ära proovima“ kodus töötamise. Seetõttu on paljud mõistnud, et igapäevase rutiini jälgimine ja sobiva töökeskkonna kujundamine on ka kõige pisemates kodudes on äärmiselt oluline.

Kuidas seda teha?

 

Ümbritse töökeskkond oma lemmikasjadega

 

Rahvusvahelised suurettevõtted loovad kontorites inspireeriva keskkonna taimede, värvide kombineerimise ning mänguliste elementide abil. Formaalne interjöör ja igavate ning üksluiste seinavärvide kasutamine kontoriruumide kujundamisel on minevik. Tööandjad muudavad kaasaegsed kontorid hubaseks ja soojaks keskkonnaks, kus on hea ja mugav töötada ning mis meenutab mõnevõrra kodu. Kas kodukontor peaks siis olema formaalne ja hall? Seda tõesti vaid ainult juhul, kui hall on sinu lemmikvärv.

On suurepärane, kui kodus töötamiseks on olemas eraldi ruum. Juhul kui kodu suurus on vaid 30 ruutmeetrit, on oluline ruumi nutikalt ära kasutada ja kujundada sobilik koht töötamise jaoks. Mugav töölaud, laualamp, sahtlid või riiulid dokumentide hoidmiseks – kodukontor on üsna sarnane päris kontorile. Peamiseks erinevuseks on võimalus lauda ümber tõsta – kodus saab laua ümber paigutada vastavalt vajadusele. Inspiratsiooni annavad lemmikvärvid ja -esemed: raamatud, fotod, suveniirid reisidelt, küünlad, kimp värskeid lilli, plaadimängija, viiruk.

See on kodukontori kõige olulisem reegel – ümbritse end kõigega, mis meeldib. Samas tuleks töölaud või tööruum korras hoida, et tähelepanu ei hajuks.

 

Lemmikvärvid annavad rohkem inspiratsiooni kui produktiivsust ergutavad toonid

 

Kas tööruumi interjöör peaks erinema kodu interjöörist? Kindlasti mitte. Eriti siis, kui otsustavaks teguriks on ruumipuudus. On ammu teada, et värvid mõjutavad nii loovust, produktiivsust kui ka meeleolu. Sellegipoolest ei pea kogu töötuba kindlat tooni värvima. Kui sinine värv kohe üldse ei meeldi, siis ei suurenda see kindlasti produktiivsust, kuigi sellest on kirjutatud peaaegu igas värvide mõju käsitlevas artiklis.

Töötoa võib vabalt värvida lemmiktoonidega. Samuti võid kasutada tapeeti või tapeedi ja värvi kombinatsiooni, kui see tundub inspireeriv lahendus. Tööd saab teha hästi ka kirbuturult ostetud antiiklaua taga, uhket büroolauda ei ole ilmtingimata tarvis. Suurema osa tööpäevast veedad laua taga, nii et asjatute kulutuste vältimiseks on mõistlik stereotüüpe vältida.

Tasub meeles pidada, et meeldiv, korras ja struktureeritud töötuba aitab kodus töötamisel säilitada produktiivsust. Kui istud hommikul kohvitassiga diivanile, on keeruline tööpäeva algust ja lõppu ära tunda. Meeldivas keskkonnas on end lihtsam distsiplineerida, seega tasub selle kujundamisele kindlasti rõhku panna.

 

Näited tööruumi või töökoha kujundamiseks

 

Siit leiad mõned näited, kuidas võiks välja näha inspiratsiooni, fantaasiat, produktiivsust ja positiivsust ergutav töötuba.


Loodusest inspireeritud roheline värv on äärmiselt rahustav ja aitab tasakaalustada mõtteid, keha ja emotsioone. See on hea valik suurema kalduvuse korral pingele, stressile ja närvilisusele.

See puhas, klassikaliselt kujundatud tööruum on värvitud Farrow & Ball “Green Smoke 47” värviga. Rahulik, pehme ja varjuline roheline toon sobib lisaks mööblile hästi ka uste ja seinte värvimiseks. Heledates toonides mööbel, vaip ja valgusti annavad ruumile juurde vajalikku lisavalgust.

 

Kui värvid mõjuvad pigem tähelepanu hajutavalt, siis aitab paremini keskenduda heledates toonides töötuba. Arvatakse, et valge ergutab loovust. Öeldakse, et ka valgel on oma varjundid, mis mõjutavad nägemistaju ja teadvustamatust. See diskreetne tööruum on maalitud Farrow & Ball värviga “School House White 291”, mille toon meenutab varjutatud valget.


Selle töönurga seinad on aga hoopis teistsugused, palju õrnema ja neutraalsema tooniga. See värvitoon on Farrow & Balli “Dimity 2008”. Sooja ja pehme varjundiga toon meenutab musliinkangast.


Roosa võib olla mõne jaoks ootamatu lahendus, kuid sellises toonis tööruum on täidetud kerguse, mängulisuse ja elujõuga. Tähelepanuväärne on universaalne tähekestega tapeedimuster, mis oli 19. sajandil väga populaarne. Tegemist on Little Greene tapeediga “Lower George st. – Carousel”. Roosa toon rahustab ja aitab vähendada selliseid emotsioone nagu viha, vastumeelsus ja pahameel. Seinte alumine osa on värvitud sama tootja tumeda rohelise tooniga “Ambleside 304”. See kontrastne toon sobib väga hästi roosaga ning tulemus on tõeliselt stiilne.

 


Siin on töökoht tekitatud magamistuppa. Ruum on värvitud imelise sooja ja pehme roosa Farrow & Ball paleti tooniga “Sulking Room Pink 295”. See suurepärane toon sobib lisaks seintele ka puitpindade ja radiaatorite viimistlemiseks. Kahtlemata naiselikus ning hubases toas mõjuvad eri toonides valge mööbel ja aksessuaarid äärmiselt stiilselt ja modernselt.


Töötoa kujundamiseks sobib suurepäraselt tapeet, kuna mustrid täidavad ruumi erakordse hubasusega.

Esimesel pildil on kaasaegne lahendus lillelise tapeedi, pehme sobiva värvitooni ning mustade aktsentidega (tool, valgusti, ukseraam). Õhulise, justkui pliiatsiga joonistatud lillemustriga tapeet on “Wrest trail – pink plaster” Little Greene’i kollektsioonist. Seinte alumine osa on värvitud veidi tumedamat tooni halliga, millel on tuntav ka roosa varjund. See on Little Greene’i kollektsiooni toon “Parennial Grey 245”. Ukseraam on värvitud Little Greene’i musta tooniga “Lamp Black 228”.


Ekspressiivsete värvide ja isikupärase tapeedimustriga töötuba mõjub optimistlikult ja tujutõstvalt. Ruumis domineerib korduva mustriga priimulaõitega tapeet, mis mõjub seinal justkui tikand. Tapeet “Hencroft Punch” on 2020. aasta lisandus Little Greene’i tapeedikollektsiooni. Seina alumine osa on värvitud sama tootja võrratu ja sügava tooniga “Jewel Beetle 303”. See toon loob tapeedimustrile ilusa raami ning ei jää värvilistele lilledele alla.


Kui soovid tagasihoidlikumat tulemust ja ühtlast halli tooni, mis ei tunduks samas liialt sünge ega igav, siis tasub kodukontorisse valida Farrow & Balli toon “Down Pipe 26”. See on kaasaegne ja meeldejääv ning toob hästi esile erinevaid sisustuselemente.

Pehmem ja õrnem halli variant seintele on Little Greene’i toon “Normandy Grey 79”. Unikaalne toon on roheka varjundiga ning mõjub elegantselt ja rahustavalt. Sellist tooni tavapärase kontori seinte värvimiseks enamasti ei kasutata.

 

Kas sa ei leidnud otsitavat?

Saada meile lühike päring oma soovi või küsimusega ning võtame sinuga ühendust. Hangi rohkem infot meie toodete, pakkumiste ja tööriistade kohta. Vormi täitmiseks klõpsa siin.