Värvikrohv St.Leo

Värvikrohv St. Leo
Värvikrohv St. Leo on 2019. aastal Taanis välja töötatud uus seinte kaunistamise viis, mis on oma esteetiliste ja praktiliste omaduste tõttu pälvinud kiiresti ülemaailmset tähelepanu.
See ei ole lihtsalt üks järjekordne seinte viimistlusmaterjal. See on puhas esteetika, mis loob interjööris erilise atmosfääri, värvide, varjude ja valguse kõige peenema mängu ning parandab oma loomulikkusega inimese enesetunnet.

Mida kujutab endast värvikrohv St. Leo?
 
Värvikrohv St. Leo on krohv ja värv ühes tootes, milles värv annab tooni ja krohv pakub mitmekesisemaid kaunistamisvõimalusi.
Kuid ära lase end ära petta. St. Leo ainulaadsus seisneb tema lihtsuses. Toodet on lihtne töödelda ja kaetud pind tekitab tunde, nagu veedaksid aega rahustava looduse keskel.
St. Leo on 19-st hoolikalt valitud neutraalsest ja rikkalikust värvitoonist koosnev palett, mis on inspireeritud aegumatutest hoonefassaadidest üle maailma. St. Leo värvikrohviga kaunistatud pind meenutab looduslikku savi või kivi. Kui seda seinal teiste moodsate värvidega kombineerida, saab luua ekslusiivseid disaine ja väärikat luksust. Koos mööbli ja muude sisustuselementidega loob see ruumi, mis võimaldab kaasaegsel inimesel end vabalt ja sundimatult tunda.
Sellele aitab kaasa, et värvid on erakordselt matid, kuni raskesti saavutatava 1%-ni. See arv näitab, et St. Leo värvikrohviga krohvitud pinnal neeldub valgus täielikult. See toob esile värvi ja selle sügavuse. Nii luuakse meeleolu, varje ja perspektiivi. Ruum näeb välja pehme, rahulik ja hubane. Värvikrohv kaotab piirid kõikide soovimatute detailide ja nurkade vahel, mistõttu see sobib eriti hästi pööningute või väikeste ruumide viimistlemiseks.


      

Praktilisus - üks tippkvaliteedi tunnustest

Värvikrohv St. Leo on praktiline seinaviimistlusmaterjal, mis sobib nii väikeste ruumide kui  suurte ärihoonete kaunistamiseks. Kuna St. Leo sein on krohvitud, on see sama kriimustuskindel kui pahtel ning täiendava kaitse tagab hilisem kahe kaitsekihi pealekandmine. Need kihid kaitsevad toidu- või joogiplekkide eest, nii et seda materjali saab kasutada ka köögis. Tekkinud plekid võib niiske lapi, mikrokiud- või nanolapiga ära pühkida. Kui kaitsekiht on kahjustatud, saab selle uuesti peale kanda.
Krohvi ei tohiks kasutada halva ventilatsiooniga, niisketes või pidevalt märgade seintega ruumides.
Heledates toonides värvitud sein ei pleegi, sest värvid sisaldavad ainult looduslikke materjale. Tumedad värvid tuhmuvad pika aja jooksul ja minimaalselt, kuna Eestis on väga vähe päikesepaistelisi päevi.

Värvikrohv St. Leo – ökoloogiline toode, millel on jätkusuutlikkuse sertifikaat

Värvikrohv St. Leo on valmistatud ainult naturaalsetest materjalidest. Koostises on jämedalt jahvatatud dolomiit (kaevandatud Rootsis), looduslik pigment ja taaskasutatud tuhk. Tootel on väga madal LOÜ (lenduvate orgaaniliste ühendite) reiting, mis tähendab, et see ei sisalda orgaanilisi kemikaale, millel on normaaltemperatuuril kõrge aururõhk ja mis võivad põhjustada allergiat, vähki ning keskkonnakahju.
See on jätkusuutlik, täiesti ökoloogiline toode, mis ei sisalda toksilisi aineid, mistõttu on sellele omistatud Põhjamaade luigemärgis - kõrgeim jätkusuutlikkuse sertifikaat maailmas.

             

Värvikrohv ja dekoratiivkrohv - mille poolest need erinevad?

Dekoratiivkrohv erineb värvkrohvist nii koostise kui esteetilise välimuse poolest. Dekoratiivsed krohvid kaitsevad mustuse, saasteainete ja ilmastikutingimuste eest. Nende sideaineks on tsement, värvivalik on väga kitsas ning värvid ei ole naturaalsed.
Dekoratiivkrohv on väga kõva ja läikiv ning arendatud nii, et selle praktilised omadused varjutaksid esteetilist.
Lihtne reegel - mida praktilisem on pind, seda keerulisem on värve loomulikult edasi anda ja materjali esteetiline tase väheneb oluliselt. Dekoratiivkrohvi tüüp ja selle koostis sõltuvad tootja eesmärkidest ja olemasolevatest võimalustest.
Värvikrohv St. Leo on valmistatud ainult naturaalsetest materjalidest. Selle värviskeemi on hoolikalt välja töötanud Taani disainerid. Värvid on ühtlased ja loomulikud. Erinevad viimistlemise võimalused võimaldavad luua ebatasaseid pindu, nii et värvid tekitavad valgusega mängides varje. Ruum on salapärasem ja seinad tunduvad päeva edenedes elavana. Harjumuspärane värviline dekoratiivkrohv ei avalda ümbritsevale keskkonnale sellist mõju.
Värvikrohvi tootjad on leidnud kuldse kesktee, sest nende toode on piisavalt praktiline ja selle esteetilisus on kõige kõrgemal tasemel. St. Leo krohv on nii elav, et seda saab kasutada koos NCS värvikaardiga. Sel moel saadud värvid on tänu krohvi omadustele pehmed. Kui oled mööbli valinud NCS-koodi järgi, saad valida sama NCS-värvi ka seintele. Interjöör muutub sujuvaks ja harmooniliseks.
 
                

Värvikrohvi St. Leo kasutamine.
 
St. Leo pakendit avades näed paksu massi. Koostises on jämedalt jahvatatud dolomiit (kaevandatud Rootsis), looduslik pigment ja taaskasutatud tuhk. Massi saab seinale kanda täpselt samamoodi nagu värvi:
Esimene kiht kanna seinale pikakarvalise rulliga.
Tasanda saadud krobeline tekstuur pahtlilabidaga.
Üle 7 ruutmeetri suuruste seinte puhul peavad korraga töötama 2 meistrit - üks kannab krohvi peale ja teine pahteldab, sest krohv hakkab tahenema 10 minuti pärast.
Siis oota, kuni esimene kiht 12 tundi kuivab.
Teise kihi pealekandmisel pead otsustama, kas soovid siledat või struktuurset pinda.
Sileda pinna puhul pead järgima samme 1) ja 2). Kuivanud pinda võid lihvida, et saavutada veelgi siledam pind.
Ebaühtlase pintsliefekti saavutamiseks tuleb teist kihti värvikrohvimassi lahjendada 20% veega, et muuta see elastsemaks.
Teine kiht kuivab 12 tundi.
Seejärel on aeg kanda peale kaitsekiht. Kaitsekiht kantakse peale kaks korda. Üks kiht kuivab 12 tundi.
 
Lisateabe saamiseks, kui palju materjali vajad, kuidas värvi valida ja kuidas kombineerida erinevaid värve, võta meiega ühendust. Seinakunst.ee eksperdid annavad Sulle tasuta nõu.
Kui soovid näha, kuidas St. Leo värvikrohv interjööris välja näeb, vaata värvikrohvi interjööride galeriid

Loe...

Kas sa ei leidnud otsitavat?

Saada meile lühike päring oma soovi või küsimusega ning võtame sinuga ühendust. Hangi rohkem infot meie toodete, pakkumiste ja tööriistade kohta. Vormi täitmiseks klõpsa siin.